Ředitel Národního ústavu pro vzdělávání nebyl jmenován, pouze pověřen

úterý 24. března 2015 ·

Po upozornění EDUin na netransparentní obsazení pozice ředitele NÚV ministerstvo školství situaci vyjasnilo, oficiální zprávu vydat nechce.

Po rozeslání tiskové zprávy se na webu NÚV objevilo upřesnění, že Václav Pícl je řízením instituce pouze pověřen. Ondřej Macura, vedoucí odboru komunikace MŠMT, uvedl, že na pozici ředitele ústavu bude vypsáno výběrové řízení. Podrobnosti nejsou známy.

Ministerstvo školství se po publikování tiskové zprávy ohradilo prostřednictvím vedoucího odboru komunikace proti tvrzení, že byl ředitel NÚV jmenován do funkce s tím, že byl pouze pověřen. Ministerstvo ani ústav samotný však nikde nezveřejnil informaci o statusu současného ředitele. Ministerstvo školství nadále odmítá vydat oficiální zprávu o pověření Václava Pícla, na webu NÚV byla tato informace pouze dodatečně doplněna. Je navíc nestandardní pověřit vedením organizace člověka zvenčí, stejně jako neoznámit dobu, na kterou byl pověřen a termín vypsání výběrového řízení.

Nejasný status lidí ve funkcích důležitých pro řízení školského systému provázel i tzv. Národní radu vzdělávání. Ministr školství nejprve prohlásil, že členy, včetně předsedy Václava Klause st., jmenoval, později byla tato informace korigována s tím, že se jedná pouze o přípravný výbor.

Bob Kartous, vedoucí komunikace EDUin, řekl: „Fakt, že ministerstvo školství odmítá oficiálně oznámit pověření Václava Pícla vedením úřadu je nesrozumitelný. Nezbývá než doufat, že jmenování proběhne transparentně.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.