24.-25. 4.: Mezinárodní konference Podpora rodičů ve vzdělávání svých dětí

středa 18. března 2015 ·

Zveme rodiče, zástupce rodičovských organizací a další zájemce na konferenci, která se koná 24.-25. dubna 2015. Evropská asociace rodičů se rozhodla uspořádat konferenci a valnou hromadu v roce 30. výročí svého založení v Praze. Tématem konference je „Podpora rodičů ve vzdělávání svých dětí“. Hlavní příspěvky a workshopy se budou věnovat různým způsobům, jak se můžeme angažovat a vzdělávat jako rodiče.


Česká asociace rodičů Fórum rodičů a  rganizace EDUin jsou národními spoluorganizátory konference. Fórum rodičů je místním kontaktním místem pro informace k přihlášení českých účastníků. Magdalena Marešová z organizace Fórum rodičů představí na konferenci výsledky výzkumu v oblasti partnerství rodiny a školy. Níže se můžete seznámit s plánovaným workshopem Fóra rodičů v rámci konference.

Pozvánku a program naleznete zde. Na konferenci se můžete online registrovat zde do 23. března.

Kontakt pro ČR za Fórum Rodičů a EPA pro dotazy českých účastníků: Hana Chalušová, forumrodicu@gmail.com , 774 414 213.

Přijďte na workshop Fóra rodičů „ Kompetentní hlas českého rodiče“

Srdečně zveme rodiče, organizace rodičů a národní partnery na sobotní workshop, který se koná v rámci konference v českém jazyce. Budeme společně tvořit vize a dozvíte se více o možnostech zapojení rodičů do vzdělávání svých dětí, včetně možností zapojení do národní i mezinárodní asociace.

Tématem workshopu bude také:
  • prezentace a společné rozpracování cest, jak mohu jako rodič spolu-vytvářet školu svých dětí,
  • cesty podpory členů školských rad za rodiče (zkušenosti rodičů ze školské rady ZŠ Londýnská),
  • řešení konkrétních otázek v komunikaci se školou, které si přinesete jako účastníci workshopu.

Předběžný program

Konference se bude konat v angličtině. Simultánní překlad do češtiny je v jednání.

Pátek 24. dubna
13:30: Registrace
14:00: Úvodní slovo (EPA, EDUin, Fórum Rodičů)
14:30-15:30: Plénum 1 – příklady dobré praxe z České republiky

  • Nikola Křístek - Sdílená zodpovědnost rodiny a institucí pečujících o děti: mohou uspět bez vzájemného učení?
  • Rut Kolínská – Vzdělávání poskytované mateřskými centry v ČR
  • Lenka Felcmanová – Rodiče pro inkluzi
  • Magdalena Marešová - „Výchovné partnerství“ mezi rodinou a školou v ČR, výstupy výzkumu

15:30: Přestávka

16:00-17:30: Plénum 2 – příklady dobré praxe ze zahraničí

  • Aija Tuna (Education Development Centre, Lotyšsko) – From Schools to Multifunctional Community Centres
  • Miguel Angel Esomba (Autonomous University of Barcelona) – Making the Xarxa Plau project European
  • Následuje kulatý stůl s Montse Daviu (FAPAC), Elizbietou PiotrowskaGromniak (PiE) a Herminio José Corréou (CONFAP)

19:00: Večeře v restauraci Hlávkův Dvůr

Sobota 25.dubna

9:00-9:30: Plénum 3 - příklady dobré praxe ze zahraničí
Casper Rongsted a Rasmus Schiellerup - The World’s Best Nordic Schools – How home-school partnerships make children, parents and teachers happy in Denmark

9:45-11:15: Workshopy 1
11:15-11:30: Přestávka

11:30-13:00: Workshopy 2
Workshopy budou navazovat na témata hlavních mluvčí z předchozích částí konference. Každý účastník se bude moci účastnit dvou rozdílných workshopů.

V jednání jsou 2 workshopy v češtině.

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
19. března 2015 v 23:02  

Kde je v názvu konference podmět, k němuž se vztahuje zájmeno "svých"?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.