Zrodil se nástupce Agathy Christie?

pondělí 23. února 2015 ·

Královna kriminálních románů Agatha Christie je považována za nepřekonatelnou autorku detektivek i desítky let po své smrti. Není spisovatel, který by se nechtěl alespoň přiblížit jejímu neopakovatelnému stylu a není milovník detektivní literatury, který by každou novou detektivku právě s Agathou nesrovnával. Jejím dílům zkrátka není rovno. Nebo je?


Druhý román z pera Roberta Galbraitha vzal kritikům dech

Že jste ještě o Robertu Galbraithovi neslyšela? A co takhle J. K. Rowlingová? To už vám něco říká, že? Známá autorka ságy o mladém čaroději Harry Potterovi se toužila vymanit ze škatulky „spisovatelky pro děti“ a pod pseudonymem Robert Galbraith v roce 2013 vydala kriminální román Volání kukačky (v češtině kniha vyšla v roce 2014), který sklidil celosvětový ohlas.

Ale byla to až druhá kniha vydaná pod stejným pseudonymem, která kritikům vyrazila dech.

Ve Volání kukačky nám autor/ka představil/a veterána z Afganistánu Cormorana Strika, který je hlavní postavou také nové knihy Hedvábník. Zatímco v prvním románu řešil detektiv Cormoran Strike smrt slavné modelky, v Hedvábníkovi vyšetřuje zmizení slavného spisovatele. Přestože sklidil první případ Cormorana Strika velký ohlas, nad Hedvábníkem jim teprve spadla čelist. Britský list The Guardian srovnal atmosféru románu a celkový styl se samotnou Agathou Christie a není se čemu divit – atmosféra by se dala krájet, výslechy podezřelých pomalu budují napětí a do poslední chvíle netušíte, jak to všechno dopadne.

Robert Galbraith alias J. K. Rowlingová vás v Hedvábníkovi nechá nahlédnout pod pokličku literárního průmyslu. A ukáže vám, jak může známý spisovatel dopadnout, když napíše knihu, která nikdy neměla spatřit světlo světa? Ale nemyslete si – ať už během čtení dojdete k jakémukoliv závěru, rozhodně to dopadne jinak. Nevyzpytatelnost a příjemné plynutí příběhu jsou hlavní atributy, které kritiku okouzlily. J. K. Rowlingová je zkrátka vypravěčka, jak se patří.

Doporučená cena 369 Kč. Knihu se slevou přímo od nakladatele zakoupíte na www.albatrosmedia.cz.

Prolistujte si ukázkovou kapitolu:

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.