Splněné úkoly ministerstva školství v roce 2014 - jaký je váš názor?

středa 4. února 2015 ·

Ministerstvu školství se v minulém roce podařilo splnit celou řadu prioritních úkolů.


Mezi ty nejvýznamnější patří:

  1. Strategie vzdělávací politiky do roku 2020 - na tu navazují Strategie digitálního vzdělávání a Strategie podpory talentované mládeže
  2. Byla schválena novela zákona o pedagogických pracovnících – ta odvrátila personální kolaps na školách
  3. Navýšení platů pedagogických i nepedagogických pracovníků – v navyšování platů chce současný ministr kontinuálně pokračovat
  4. Podařilo se výrazně zrychlit čerpání u OP VaVpI – o 3,3 miliardy korun
  5. Zřízení fondu pro navýšení kapacit v mateřských a základních školách - dlouhodobě zanedbávaný problém, kterým se současná vláda zabývá jako první.

Ministerstvo rovněž připravilo Operační program Výzkum vývoj vzdělávání (OP VVV), analýzu potřeb trhu práce a k pilotáži jsou také připraveny přijímací zkoušky na střední školy. Vydalo se také doporučení k zápisům do prvních tříd, protože v minulosti byla podoba zápisů na každé škole jiná. Kvůli nešťastné události, která se loni stala ve Žďáru nad Sázavou, se připravil standard bezpečnosti ve školách. Ministerstvo zároveň nechalo zřídit post školského ombudsmana. Byla rovněž přijata opatření k výraznému ztransparentnění financování oblasti sportu.

K výše uvedené tiskové zprávě MŠMT jsme připravili anketu:


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.