Hračky z koše: papírový úhloměr

středa 25. února 2015 ·

Skládání papíru je jako geometrická laboratoř. Se čtvercovým kusem papíru můžete kdekoliv složit úhloměr s možná tuctem různých úhlů: třeba 15, 30, 45, 60, 75. 90, 120 či 150 stupňů... Arvind Gupta a členové jeho týmu Vidula Mhaiskar, Ashok Rupner a fotograf Monil Dalal připravili v projektu Hračky z koše (Toys from Trash) stovky nejrůznějších návodů na jednoduché hračky či pomůcky.
Návod s fotogariemi

Za tip děkujeme Jitce Rambouskové, která ho zveřejnila v komunitě Matematika ZŠ - učitelé - technologie.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.