E-kniha pro vás: Shoda dosaženého vzdělání a vykonávaného zaměstnání 2013

čtvrtek 5. února 2015 ·

Publikace vznikla v rámci činnosti Referátu trhu práce NÚV. Analytická studie Shoda dosaženého vzdělání a vykonávaného zaměstnání – 2013 hodnotí uplatnění absolventů ve sféře práce. Ve studii se sleduje především vztah získaného vzdělání absolventů a vykonávaného zaměstnání, a to jak z hlediska úrovně vzdělání, tak i z pohledu absolvovaného oboru. Kromě hodnocení shody je obsažen i komplexnější pohled na vybrané skupiny oborů vzdělání. Ve druhé části je zjišťováno, jaké původní vzdělání mají pracovníci v jednotlivých zaměstnáních. V poslední části studie se sleduje vývoj dosažené shody získaného vzdělání a vykonávaného vzdělávání. Publikace obsahově i metodicky navazuje na předchozí šetření z let 2001, 2005 a 2009, založena je na datech z Výběrového šetření pracovních sil.


 Publikace ke stažení (1,65MB PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.