Přečtěte si: Ze školství zdraví Tonda Zápotocký

čtvrtek 8. ledna 2015 ·

Na opravy elektřiny volám pana Nováka. Vím, že se nejen vyzná, ale bude se chovat na úrovni odpovídající sebevědomí člověka, který umí. Suverénně, slušně a skromně. Stejné zkušenosti jsem měl s panem Proškem na zednické práce a panem Horčicem na opravu myčky.

Můžu je nazvat elitou? Nezáleží mi na tom, zda je to formálně vhodné. Pro mě elitou jsou. Největším důvodem, proč někoho obdivovat, je pro mě tvůrčí přístup a mistrovství. Skvělý řemeslník je v tomto roven hráči na koncertní kytaru. Elita je i Jaromír Jágr. Protože umí.


Z komentáře Alexandra Mitrofanova v Novinky.cz vybíráme:

Probíhá patrně vývoj, v němž hraje roli lidovecký náměstek ministra Jaroslav Fidrmuc, který tento program považuje za příliš drahý a preferuje podporu tuzemských programů. Budiž, třeba se nakonec nadaní středoškoláci neocitnou v pozici sirotků, které stát podpořit odmítá. I když zrušení již slíbené podpory je zarážející. Zkuste si představit, že jste ten středoškolák nebo jeho rodič, který ministerstvu uvěřil jako solidnímu státnímu orgánu.

Mně ale jde o pozdrav od Antonína Zápotockého, který zazněl v ministerském zdůvodnění. Právě s tímto socialistickým prezidentem se nejvíc spojuje slavná věta, že všichni mají stejné žaludky. Od tohoto postulátu se odvíjelo potlačování jakékoli silné individuality v režimu, který Zápotocký spoluzakládal a jemuž sloužil.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.