Přečtěte si: Na školách bychom měli posílit všeobecné vzdělání

sobota 10. ledna 2015 ·

Úroveň vzdělávání v naší společnosti byla předmětem rozhovoru moderátora Jana Burdy s Mgr. Bohumilem Kartousem, Ph.D. z EDUin, o.p.s., hostem úterního Studia Leonardo.


Z rozhovoru Jana Burdy s Bohumilem Kartousem v Rozhlas.cz vybíráme:

Rok 2015 bude v českém školství rokem technického vzdělávání. Kampaň MŠMT a Svazu průmyslu a dopravy ČR by měla maximálně podporovat obory, po kterých je poptávka na trhu práce. Jsou takové kampaně efektivní? A co bude s absolventy dnes žádaných oborů za pár let, až se situace na trhu změní? Bohumil Kartous se přiklání spíše k všeobecnému vzdělání a osvojení si univerzálních dovedností, které žákům a studentům usnadní orientaci v současném světě. „Co se vlastně má ve škole učit? Škola má vychovávat k občanství. Má vychovávat k multikulturní toleranci. Má rozvíjet osobnostní dovednosti. Má rozvíjet osobnost člověka jako takovou.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.