Přečtěte si: Bezlepkově i pro diabetiky. Školní jídelny mění stravování

neděle 4. ledna 2015 ·

Děti alergické na lepek i diabetici se od zítřka budou moci ve školních jídelnách normálně najíst. Stravovací zařízení ve školách totiž začnou oficiálně připravovat diety. Praxi zlegalizoval Nový rok a ministerstvo jej hodlá dále podpořit. Školám, které se pro takové vaření rozhodnou, hodlá zvednout dotace na potraviny.


Z článku ČT24 v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Vyhláška určuje školním jídelnám jak složení potravin, tak i limity na jejich nákup. Pokud se školy rozhodnou zavést dietní režim, nabízí jim ministerstvo víc peněz.

"Posíláme jim finanční prostředky, které doprovázejí dietní vyhlášku, a také počítáme s tou alternativou, že ještě více podpoříme vzdělávání pracovníků ve školních jídelnách," uvedl ministr školství Marcel Chládek.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.