Video: Diskusní setkání o aktivním občanství a spolupráci mezi samosprávou, školou a místní komunitou

úterý 2. prosince 2014 ·

British Council a Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni uspořádaly společně v úterý 18. listopadu 2014 celodenní diskusní setkání Od inspirace ke spolupráci – aktivní občanství a spolupráce mezi samosprávou, školou a místní komunitou. Akce se konala v Centru současného umění DOX.


Součástí programu byly panelové diskuse, přednášky českých i zahraničních odborníků, workshopy a také výstava Mody demokracie, která bude v DOX paralelně probíhat. Diskusní setkání se konalo pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Během dopoledního bloku vystoupil vrchní ředitel sekce koordinace politik a mezinárodních vztahů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Jindřich Fryč, ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek, šéf britské nadace Citizenship Foundation Andy Thornton a představitelé škol a obcí, kde studentské projekty programu Active Citizens probíhaly. Studenti také představili své komunitní projekty formou tržiště.

Na záznam z dopoledního bloku setkání se můžete podívat na Youtube:Během odpoledního bloku proběhly paralelní workshopy věnující se tématům:

 • Jak rozvíjet aktivní občanství nejen na školách? (představení metodiky programu Active Citizens, Petra Skalická a Veronika Endrštová, Člověk v tísni program Varianty)
 • Koncept komunitní školy

  (Chris Jones, International Centre of Excellence for Community Schools, Velká Británie a Jane Quinn, Children´s Aid Society, USA)
 • Společné hledání vize lepší spolupráce aktérů občanského vzdělávání

  (Ondřej Horák a Tereza Vávrová, Centrum občanského vzdělávání)
 • Komunitně vedený místní rozvoj – příležitost pro projektové vzdělávání dospělých

  (Mgr. Vojtěch Černý, Agora CE)
 • 4/5 středoškoláků si myslí, že nemůžou v životě nic ovlivnit. Co s tím?

  (Silvie Pýchová a Zdeněk Slejška, EDUIn)
 • Bourání stereotypů demokracie (vzdělávací program k výstavě Mody demokracie)

  (Jiří Raiterman a Lucie Laitlová, DOX

Během prosince zveřejníme další výstupy ze setkání.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.