Přečtěte si: Odkdy zavést povinnou matematiku u maturity?

pondělí 1. prosince 2014 ·

Václav Klaus ml.: Z tisíců školských záležitostí souhlasím s ministrem Chládkem zhruba ve dvou. Jednou z nich je matematika u maturit.


Z komentáře Václava Klause ml. v Novinky.cz vybíráme:

Povinná matika má logiku i v tom, že ji učíme stovky a tisíce hodin napříč celým školským systémem. Dítko přijde do první třídy a má 5 hodin počty. Druhý rok zase a takhle to zhruba pokračuje až do maturity. V souhrnu jde možná o pětinu všech odučených hodin – miliardy korun ročně. A na konci po třinácti letech pak řekneme, „no, to nebereme jako moc důležité tu matematiku, to nás ani moc nezajímá, zda to k něčemu vedlo to učení, nechme to být, na shledanou“?0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.