Přečtěte si: Lesní školky: Děti, které se ptají

středa 5. listopadu 2014 ·

Rozhovor se zakladatelkami jedné z prvních lesních školek v Česku.


Z článku Terezy Reichové v a2larm.cz vybíráme:

Jak reálně mohou děti, které projdou alternativním vzděláváním, ohrozit systém?

JK: Ohrozit ho můžou samozřejmě tím, že se budou ptát. A nebude jednoduché jim říct: „Prostě to bude takhle!“ Budou to otevření lidé, kteří jsou zvyklí mít volbu, lidé, kteří jsou zvyklí dělat věci jinak a nenechají se napasovat do nějakých formiček.

KK: Situace ve světě je taková, že se ukazuje nutnost přehodnotit celý stávající systém, ve kterém lidská společnost funguje. A k takové změně je potřeba lidí, kteří jsou schopni vidět daleko, dokážou se zodpovědně rozhodnout pro dobro celku a nebojí se jednat a měnit zaběhnuté pořádky. A otázka zní: Budeme se snažit takové lidi vychovávat, anebo v zájmu zachování stávajícího systému takové vzdělávání znemožníme? Když se budeme moct o vzdělání svých děti svobodně rozhodnout, bude naše společnost pestrá, a tím pádem i svobodná.


1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
5. listopadu 2014 v 15:45  

Ale po dětech se přece dneska nechce, aby se ptaly! Vždyť si vše mohou vygúglovat.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.