Nadační fond Tesco nabízí grant v programu Extra třída

úterý 4. listopadu 2014 ·

Nadační fond Tesco nabízí grant v programu Extra třída. Žáci a studenti sedmých, osmých a devátých tříd základních škol a také víceletých gymnázií z celé České republiky mají poslední šanci přihlásit se do již třetího ročníku programu Extra třída. Zažádat o grant na konkrétní projekt, který zrealizují v letošním školním roce, mohou až do 25. listopadu.


Přihlášku podává vždy jejich učitel. Ten se také stává jakýmsi patronem celého projektu. V minulém ročníku program podpořil dvacet tříd, které si rozdělily více než 500 tisíc korun. Projekty je možné přihlásit na stránkách www.extratrida.cz.

Celý projekt je realizovaný Nadačním fondem Tesco ve spolupráci s obecně prospěšnou společností EDUin pomáhá zlepšit úroveň znalostí dětí a život v jejich komunitě. V červnu 2014 bylo vyhlášeno již třetí kolo tohoto programu, do kterého se v předchozích ročnících zapojilo na 40 tříd a 1200 dětí. „Počet zájemců o účast v programu Extra třída rok od roku roste, což nás samozřejmě velmi těší. Právě nyní, před uzávěrkou přihlášek, nám chodí nejvíce žádostí. Proto jsme se rozhodli tento termín prodloužit. Věříme, že ty třídy, které ještě svůj projekt nestihly dát dohromady, to potěší a svůj návrh ještě přihlásí,“ uvádí manažerka Nadačního fondu Tesco Martina Šilhánová.

Díky žákům, kteří se zapojili do předchozích dvou ročníků, se podařilo například zkvalitnit život psů v útulku, zrealizovala se výstava mapující historii města a kulturně společenské programy pro seniory a děti z dětských domovů nebo bylo znovuotevřeno letní kino.

„Extra třída je příležitostí pro děti, jejich kamarády i rodinu. Díky programu mohou poznávat a zvelebovat prostředí i vztahy ve svém okolí vlastními silami, což je pro radost z práce velmi důležité,“ uzavírá Martina Šilhánová

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.