Přečtěte si: Financování sportu: Babišova muže děsí Chládkovo hospodaření

pátek 3. října 2014 ·

Státní dotace pro oblast sportu, to je balík, do kterého se letos vešly takřka tři miliardy korun.


Z článku Luďka Mádla v Aktuálně.cz vybíráme:

A ty investiční se podle Holečka nerozdělovaly transparentně. "Z celkem 766 žádostí o investiční dotace v celkovém objemu 4,4 miliardy korun mohlo ministerstvo vyhovět jen některým z nich. Navrhlo proto, komu investici přidělí a v jaké výši. Tento návrh byl předložen členům Národní rady pro sport, která je poradním orgánem ministerstva," rekapituluje Holeček, který je sám členem této Národní rady. Nespokojeným členem.

"Jako jediný jsem vznesl řadu výhrad. Například jsem namítl, že tabulku obsahující 766 žádostí není možné řádně posoudit, když ji dá MŠMT členům rady k dispozici jeden den před hlasováním. A to ještě jen v obecné podobě, kde si přečtete jméno žadatele, výši částky a hrubý účel vyplacení jako "rekonstrukce areálu", a to bez možnosti nahlédnout na detail jednotlivých žádostí. A takové hlasování považuje pan ministr za relevantní," diví se Holeček.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.