bEDUin: Jak hodnotit práci učitelů? Odpoví Eric A. Hanushek i index efektivity

pondělí 6. října 2014 ·

Podívejte se, co přináší aktuální týdenní přehled bEDUin.


Co přinesl týden 29.9. – 5. 10. 2014

Témata týdne: Světový den učitelů letos připadl na neděli 5. 10. O vztahu demokracie, učitelů a studentů, stejně jako o otázkách řízení škol a podobných je rozhovor s Lejfem Moosem, profesorem pedagogiky z Aarhuské univerzity v Kodani (starší, ale zajímavý rozhovor časopisu Studia Paedagogica, FF MU Brno). Vzdělání otce je podle posledního britského průzkumu silnějším faktorem úspěchu dítěte ve vzdělávání než faktor vzdělání matky (Guardian). Zájem rodičů o školy vymykající se běžným standardům dokumentuje reportáž z Brna (iDNES.cz). To, že VŠ vzdělání není zárukou ochrany před bezdomovectvím, dokumentují aktuální statistiky (ČT). Poslankyně Zelienková (ANO) by ráda zpoplatnila studium na českých VŠ lidem, kteří budou schopni studovat v českém jazyce a pocházejí mimo EU, stranický kolega Zlatuška jí to rozmlouvá. Vřele doporučujeme blog o nepití mléka, nedisciplinovanosti a vůbec výchově dětí v mateřských školách.

Výrok týdne:
Dystopická varianta vývoje VŠ v Praze je, že tu zbudou dvě VŠ, a to UK a ČVUT. Všechny ostatní zaniknou, protože nebudou mít studenty. Ti budou studovat v zahraničí..“
Jan Kasl na diskusním fóru kandidátů na primátora organizované pražskou American Chamber of Commerce, 2. 10. 2014.

Novinky (výběr ze zajímavých událostí)
Inspirace z (a do) praxe
Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)
  • Kongresové dny výchovného poradenství. 9. – 10. 10. v hotelu Continental, Kounicova 6, Brno.
  • Konference Cizí jazyky pro zvýšení kvality cestovního ruchu. Určeno pro vzdělavatele všeho druhu. 9. 10., sál zastupitelstva KÚ JČK, U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice.
  • Jak komunikovat inkluzi? Workshop designového myšlení, 10. 10., Langhans, Vodičkova 37, Praha.

Průvodce světem vzdělávání bEDUin vám přináší pravidelné týdenní přehledy nejzajímavějších událostí z oblasti vzdělávání. Přináší rychlý přehled s krátkým komentářem, který vás udrží v obraze. V případě, že jej chcete získávat každé pondělí do své e-mailové schránky, stačí vyplnit e-mailovou adresu v pravém sloupci webu EDUin.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.