Školské odbory nesouhlasí s „nulovou“ variantou reformy financování regionálního školství

pátek 12. září 2014 ·

Reforma financování regionálního školství byla tématem Národního kulatého stolu na ministerstvu školství v pondělí 8. září 2014. Českomoravský odborový svaz pracovníků školství na jednání reprezentovala místopředsedkyně Markéta Seidlová.

Náměstek ministra školství pro vzdělávání Jaroslav Fidrmuc informoval účastníky jednání o tom, že materiál, který byl před jednáním rozeslán, je změněn. Reforma podle něj musí mít „nulovou“ variantu – to jinými slovy znamená, že reforma nebude mít žádný dopad do rozpočtu.

Jak řekl náměstek Fidrmuc, stále platí, že nový systém reformy regionálního školství by měl vstoupit v platnost 1. ledna 2017. Stejné zůstávají i cíle reformy:

  • trvalý růst kvality vzdělávání i poskytovaných školských služeb v regionálním školství
  • dlouhodobější stabilita a předvídatelnost financování pro jednotlivé školy
  • srovnatelná úroveň odměňování zaměstnanců regionálního školství v celé ČR
  • plné oddělení financování primárního a sekundárního vzdělávání
  • možnost pružné reakce financování sekundárního vzdělávání na reálné potřeby trhu práce

Místopředsedkyně školských odborů M. Seidlová na jednání předala stanovisko odborového svazu k návrhu reformy financování regionálního školství. „Nulová varianta je pro nás nepřijatelná. Nelze připustit negativní dopady pouhého přerozdělení současných zdrojů na jednotlivé školy a školská zařízení,“ soudí M. Seidlová.

Ve druhé polovině října by se měl uskutečnit další kulatý stůl k reformě financování regionálního školství, na němž by měl být předložen nový záměr.

Účastníci jednání se shodli na požadavku, aby do návrhu reformy byl zapracován modelový výpočet s konkrétními dopady na jednotlivé typy škol.

Zdroj: ŠkolskéOdbory.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.