Přečtěte si: Sociolog: Nutit děti dělat si legraci ze Sobotky? To škola nesmí

čtvrtek 18. září 2014 ·

Kandidát na starostu, radní pro školství Prahy 6 Ondřej Balatka využil ve svém předvolebním klipu anglický projev premiéra Bohuslava Sobotky, který se stal na internetu terčem zábavy. Balatka však tvrdí, že si nechtěl pouze vystřelit z premiérovy nedokonalé angličtiny, ale především upozornit na to, že školní inspekce chce v Praze 6 na státních školách zrušit dvojjazyčnou výuku. Kromě pobavených reakcí klip vyvolal i kritiku, že učí děti vysmívat se něčí nedokonalosti.


Z článku Davida Jareše a - PAV - v Týden.cz vybíráme:

I když se na konci videa objeví nápis "Účinkující děti i jejich rodiče souhlasili s natáčením", je nasnadě otázka zdali je vůbec správné využívat státní základní školu v předvolebním klipu.

"Svérázný způsob kyberšikany nasadila v naší obci ODS. Paní ředitelka s kandidátem na starostu učí děti posmívat se ostatním za jejich nedokonalosti. To je jistě velmi motivující - bát se, že něco nezvládnu a druzí se mi za to budou smát - a ne jen ve třídě, ještě to hodí na web. Jako VŠ pedagog opravdu neděkuji, právě tyhle bloky (strach se ztrapnit, udělat chybu, něco říct) musím po takových nepedagogických přístupech napravovat. Takže, ne. Takové školství nechci a tam bych svoje dítě neposlal," okomentoval aktivitu kandidáta ODS sociolog z Univerzity Karlovy Jan Sládek na svém facebookovém profilu.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.