Čeští studenti představí své projekty ve Varšavě

čtvrtek 18. září 2014 ·

Ve dnech 19.–24. září se ve Varšavě uskuteční 26. ročník mezinárodní soutěže European Union Contest for Young Scientists (soutěž nejúspěšnějších projektů mladých vědců). Postoupili do ní nejlepší studenti z národních kol soutěží se svými projekty. Letošního ročníku se zúčastní 119 soutěžících z 39 zemí s 85 projekty. Kromě států Evropské unie se do soutěže zapojí jako hosté mladí vědci z Kanady, Číny, Nového Zélandu, Jižní Koreje a USA.


Českou republiku budou reprezentovat úspěšní laureáti 35. ročníku Celostátní přehlídky prací Středoškolské odborné činnosti (SOČ), která se konala v červnu 2013 v Brně. Vyhlašovatelem SOČ je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jejím gestorem Národní institut pro další vzdělávání.

Vojtěch Boček ve Varšavě představí projekt „LORRIS TOOLBOX – Sada nástrojů pro vývoj a řízení robotů“, který zpracoval jako student Střední průmyslové školy a VOŠ technické v Brně. Cílem projektu bylo vytvořit software, který výrazně usnadňuje a zrychluje vývoj, testování a řízení různých elektronických zařízení – zejména robotů. „Simsonova věta a její zobecnění v rovině a prostoru“, to je vítězný projekt, se kterým bude soutěžit Emil Skříšovský z Gymnázia Česká a Olympijských nadějí v Českých Budějovicích. Práce seznamuje se Simsonovou větou a jejími známými i neznámými zobecněními, popisuje vztahy mezi jednotlivými prvky trojúhelníku. Autorem třetího soutěžního projektu s názvem „Experimentální studium valivých pohybů“ je Luboš Vozdecký z Gymnázia Vyškov. Ve své práci se věnoval experimentálnímu studiu různých aspektů valivých pohybů. Popsal deformaci podložky pod valícím se tělesem a vyvrátil některé domněnky ohledně původu valivého odporu. Experimentálně lze deformaci podložky měřit jak pro různé rychlosti, tak i pro různé povrchy podložky.

Více informací o soutěži a o vlastním průběhu soutěže najdete na eucys2014.pl.

Talentcentrum NIDV

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.