Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

pondělí 22. září 2014 ·

Magický realismus, lyrická próza, bolest i vášeň a soužení! Pro milovníky a čtenáře Márqueze, Hosseiniho či pro ty, kteří si oblíbili Zvláštní smutek citrónového koláče.

"Láska z nás dělá takové hlupáky..."

Generace Rouxovy rodiny musely k téhle pravdě dospět tím nejbolestnějším způsobem. Pošetilá láska jako by byla rodovým prokletím, které předurčuje zlověstný osud všech jejích potomků včetně těch nejmladších, Avy a Henryho Lavenderových. Henry prožije většinu dětství jako němý chlapec. Ava, která je ve všech ostatních ohledech normální dívkou, se narodí s ptačími křídly.


Šestnáctiletá Ava netouží po ničem víc než žít jako její vrstevníci. Pátrá v rodinné minulosti i v historii jejich sídla a zároveň se odvažuje k prvním krůčkům do světa mimo domov. Ochraňovaná dívka je však příliš naivní, než aby rozeznala pokřivené charaktery a obludné pohnutky některých lidí. Například fanaticky zbožného Nathaniela Sorrowse, který si ji plete s andělem a jehož posedlost dívkou vyvrcholí při oslavách letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.

Doporučcená cena 299 Kč. Knihu s 15% slevou zakoupíte na www.albatrosmedia.cz.


Ukázky stran:
0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.