6.-13. 9.: Výstava Mikroskopie hrou - Labyrintem z makro do nano svět

čtvrtek 4. září 2014 ·

Československá mikroskopická společnost zve učitele se svými žáky a studenty na interaktivní vědeckou výstavu o mikroskopii, která změnila naše životy.


Na výstavě budou rozmístěna interaktivní stanoviště, na kterých badatelé předvedou návštěvníkům, jak různé mikroskopické techniky přispěly k vědeckému pokroku. Uvidíte zde ukázky využití nových technologií v praktickém životě. Více na www.mikroskopiehrou.cz.

Výstavu tvoří labyrint, ve kterém:

  • potkáme předpotopní příšery v mikrokosmu louže
  • prohlédneme si nejmenší továrny na Zemi
  • prolétneme se nad Zemí a zjistíme, kde rostliny vyrábějí energii
  • uvidíme molekulu života, která nám vládne
  • zjistíme, jak moderní alchymisté mění zlato
Otevírací doba výstavy:

Pro školy a organizované zájmové skupiny: pondělí až pátek 8.–12. září 2014
Pro veřejnost: sobota a neděle 6. a 7. září 2014 a sobota 13. září 2014.

Akce se koná pod záštitou Nadace Dagmar a Václava Havlových a za významné podpory Akademie věd České republiky.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.