Přečtěte si: Je ministr Chládek agentem komerčních firem?

čtvrtek 28. srpna 2014 ·

Kdo nejvíc vydělá na jednotných přijímačkách na střední školy.


Z článku Tomáše Feřteka v RESPEKT.cz vybíráme:

To není česká specialita. Stát vymyslí testovací bič a vydělají na něm komerční firmy. Ty v mnoha zemích připravují testy samy, ale skoro vždy přípravu na ně. Jen není dovoleno, aby tatáž firma dělala testy i přípravky, to se chápe jako konflikt zájmů. Jinak je to běžné a povolené podnikání.

Tak je to leckde a v USA zcela vzorově. Přípravky na celostátní permanentní testování nazvané po orwelovsku Žádné dítě nesmí zůstat pozadu (No Child Left Behind) tu běží už desátým rokem a učitelé si stejně dlouho stěžují, kolik času tam děti stráví místo toho, aby se naučily něco užitečného. A odmítají být trenéry v křížkování.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.