Objevujeme létání

čtvrtek 28. srpna 2014 ·

Co je to let? Jak létají letadla? Kdo byli první lidé, kteří postavili létající stroje?

V této knize se dozvíte, jak věci létají, a poznáte vzrušující historii létání – od draků z období kolem roku 500 př. n. l. až po současné kosmické lodě. Kniha zodpoví mnohé vaše otázky. Dozvíte se o vzduchoplavcích, lamačích rekordů a vynálezcích a budete si moct přečíst mýty a legendy o létání z celého světa.


Zábavné pokusy a projekty vám pomohou porozumět vědě o létání, například tomu, proč ptáci mohou létat a my ne. Naleznete zde také informace, které vás pobaví. Po přečtení knihy budete znát základní části letadla, budete umět poslat vzkaz leteckou abecedou a vyrobíte si svůj vlastní létající stroj. Na co ještě čekáte? Skočte do pilotní kabiny a nasaďte si letecké brýle. Pojďme objevovat létání!

Co si vyrobíte a zkusíte?

 • Model ornitoptéry a kluzáku
 • Draka
 • Fenakistoskop (Co to je? Dozvíte se v knize.)
 • Létající balon s gondolou
 • Padák Leonarda da Vinci
 • Malý horkovzdušný balon
 • Anemometr (Co to je? Dozvíte se v knize.)
 • Taketombo – dětský vrtulník
 • Vodní kompas
 • Raketu s pohonem
 • … a mnohé další úžasné věci.

V knize najdete také několik vtipů:
 • Proč v zimě husy létají na jih? Protože pěšky je to moc daleko!
 • Jak se říká letci bez křídel? Chodec.
 • Co odpověděla ovce, když jí řekli, že má letět balonem?
 • To je béééééézva nápad!
Doporučená cena 169 Kč. Knihu s 25% slevou do konce srpna zakoupíte na www.albatrosmedia.cz.  

Ukázky stran:

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.