Počítačové sítě

pondělí 28. července 2014 ·

Překlad šestého vydání světově nejuznávanější učebnice počítačových sítí

Jste studenti informatiky nebo správci malých či velkých sítí? Díky této publikaci prověřené v zahraničí několika vydáními získáte nejen celkový přehled o počítačových sítích, ale také praktické dovednosti, které pak snadno uplatníte v jakékoli podnikové infrastruktuře.

Kniha definuje základní principy a ukazuje přístupy k řešení problémů. Student, který si tyto principy a řešení osvojí, získá dlouhodobé znalosti. Dnešní síťové standardy a protokoly budou jednou zastaralé, avšak zmíněné zásady, na nichž stojí, budou důležité a relevantní ještě dlouho poté. Kniha je proto vhodná pro výuku na vysokých školách a pro první rok postgraduálního studia. Je užitečná také pro administrátory a odborníky v telekomunikačním průmyslu.
Autoři, kteří se výuce počítačových sítí věnují více než 20 let, se v publikaci zabývají mimo jiné následujícími tématy:

 • Vrstvy protokolů a jejich modely služeb
 • HTTP, SMTP, DNS
 • Směrovací algoritmy
 • Přepínání v místní síti
 • Správa bezdrátových a mobilních sítí
 • Kontrola přetížení sítí
 • Zabezpečení všech druhů sítí
Každá kopie této učebnice poskytuje čtenářům šest měsíců přístupu k doprovodnému webu v anglickém jazyce, který obsahuje:
 • Interaktivní cvičení
 • Prezentace, tzv. „VideoNotes“
 • Programovací úlohy
 • Zkušební prostředí Wireshark
 • Další učební materiál z předchozích anglických vydání knihy
Návod, jak získat přístup k doprovodnému webu, naleznete uvnitř knihy.

Doporučená cena 1290 Kč. Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu www.albatrosmedia.cz

Ukázky stran: 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.