Přečtěte si: Co zmizí ze školních automatů? Čokoláda, chipsy i limonády

sobota 17. května 2014 ·

Ze školních automatů by měly zmizet sladké limonády, brambůrky a další nezdravé potraviny. Snahu ministra školství Marcela Chládka (ČSSD) podporuje i ministerstvo zdravotnictví: to už vydalo seznam doporučených potravin. Sladkosti mají nahradit saláty, celozrnné pečivo nebo jogurty, na pití pak ministerstvo doporučuje vodu, čaj nebo mléko. Stejná pravidlo by měla od příštího roku začít platit i ve školních bufetech.

Z článku mav v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Nezdravé potraviny a nápoje chce ministerstvo školství zakázat vyhláškou, platit by mohla od příštího školního roku nebo od roku 2015. Pokud by byl problém s vypovězením smlouvy na automat ve škole, dostanou ředitelé přechodnou lhůtu. Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) zároveň s ministerstvem zdravotnictví a Českou lékařskou komorou spolupracuje také na obnovení preventivních lékařských prohlídek ve školách.

8 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
17. května 2014 v 9:09  

http://ekonomika.idnes.cz/zakaz-prodeje-energetickych-napoju-v-litve-fkz-/eko-zahranicni.aspx?c=A140516_120742_eko-zahranicni_spi

Nicka Pytlik řekl(a)...
17. května 2014 v 10:49  

Horké párkyy... pívooo...

Konečně se podařilo kápnout na pro školství ale naprosto stěžejní téma.
Doufám, že se v druhé fázi ve školách zakáže i prodej alkoholu, cigaret a vůbec drog. V horizontu volebního období by se mělo přikročit i k zákazu střelných zbraní.
Ostatně, jak to mají v té Americe? Jen aby nám k vůli tomu děti také nepřestaly chodit do školy.

Unknown řekl(a)...
17. května 2014 v 13:55  

Jéje, doktor politruk sociálním inženýrem. Dobro dětí je dojemná věc. Ale jak to dobro nařídit? Doporučuji zákon o zdravé výživě dětí a uzákonit, že ministr školství bude každý týden vyhlašovat povinný jídelníček všech dětí. A nejen ve školách, ale rovnou celodenní. To by bylo, aby ty nezodpovědní rodiče krmili děti doma sladkostmi a slanostmi, nebo, nedej bože, nesvéprávná mládež si je sama dokonce kupovala. A ledničky a spíže bude kontrolovat policie. A obchody nebudou smět dětem sladkosti a slanosti prodávat, dokud jim nebude 18 let. A radši jim zakážeme, aby nemohly dětem pod 18 prodávat nic.
Pane Chládku, vezměte si prášek na uklidnění a berte vlažnou koupel. Už není rok 88 a vy jste přece doktor filosofie.

Eva Adamová řekl(a)...
17. května 2014 v 17:21  

Vypadá to, že dříve zmizí ministr a pak až možná automaty.

Eva Adamová řekl(a)...
17. května 2014 v 17:21  

Vypadá to, že dříve zmizí ministr a pak až možná automaty.

Unknown řekl(a)...
17. května 2014 v 22:00  

No, asi nebude mít nikdo slzy v očích, když jistá část těchto produktů nebude dětem přímo na očích.

Nicka Pytlik řekl(a)...
18. května 2014 v 0:29  

asi nebude mít nikdo slzy v očích

Až na ty děti.
Nespíš to se mnou šlehne, až na chodbě potkám žáky chroustající mrkev, a v učebně po nich budu uklízet ovadlé listy salátu kadeřavého.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
19. května 2014 v 17:06  

Že by nám bufítky a automaty otestovala PISA?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.