Objevy pod vrstvami času

středa 14. května 2014 ·

Fascinující historie poznávání dinosaurů

Když byly na počátku 19. století poprvé vědecky popsány fosilní pozůstatky dinosaurů, ptakoještěrů a dalších velkých obratlovců, otevřely se lidstvu najednou dveře do dávných geologických období, o kterých do té doby nemělo ani tušení. Paleontologie – věda zkoumající život v pravěku – byla tehdy ještě v plenkách a představa, že kdysi dávno se místo kočárů a parních lokomotiv proháněli po zemi obří plazi, byla pro obyvatele Londýna, Paříže a dalších velkých měst zcela převratná.


Právě o fascinující historii předvědeckých i vědeckých objevů zkamenělin, které nás přivedly až k současnému stavu poznání, pojednává tato kniha.
  • Sbírali zkameněliny lidé již v pravěku? 
  • Co si mysleli o obřích kostech mamutů? 
  • Jak vznikla pověst o Gryfovi a legendárních zakladatelích antických měst?
  • Podle kterého vědce zřejmě filmaři vytvořili postavu Indiany Jonese? 
  • Jaké zkameněliny byly zničeny a které měly být ukradeny za první a druhé světové války? 
  • Jak vědci zjistili, že dinosaury pomohl vyhubit obří meteorit? 
Odpovědi na tyto a mnohé další otázky naleznete právě v této knize.

Doporučená cena 199 Kč. Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu knihy.cpress.cz

Ukázky stran: 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.