Albatros: Pracovní listy k vybraným knižním titulům zdarma!

pondělí 10. března 2014 ·

Jak pracovat ve školní výuce s našimi knihami? Pomůžeme vám…


Pracovní listy, které nabízíme na těchto stránkách zdarma ke stažení, lze vhodně a jednoduše využít ke společné nebo i samostatné práci žáků.

Pracovní listy jsou vytvořeny ve dvou verzích - v černobílé verzi pro rychlý a levný tisk a zároveň v barevné verzi ve vyšší tiskové kvalitě, vhodné například k promítání na projektoru nebo na interaktivní tabuli.

Pracovní listy jsou hravé a zábavné. Zároveň u dětí posilují dojmy a poznatky z právě přečtené knihy. Jednotlivé úkoly jsou zároveň důmyslně nastaveny tak, aby nenásilnou formou procvičily učební látku dalších předmětů, posilují mezipředmětové vztahy. Pro lepší motivaci jsme v jednotlivých pracovních listech, podle věku dětí, zařadili dokreslovánky, bludiště, hádanky…

V úvodní části každého pracovního listu uvádíme, jaké dílčí výstupy z učebních osnov v daném materiálu najdete. V některých případech jsou součástí listů i metodická doporučení a inspirativní náměty pro práci s textem knihy.

Pracovní listy mohou děti využít i k domácí přípravě, například v nich jistě najdou inspiraci pro zajímavé zápisy do svých čtenářských deníků:
 • Babi, ty máš nápady!
 • Dráček s červenýma očima - První čtení
 • Dráček od jezera Titicaca
 • Kotě z Kocourkova - První čtení
 • Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc - První čtení
 • Kuba nechce spát - Druhé čtení
 • Lentilka pro dědu Edu
 • Nezbedníci - Druhé čtení
 • Tatínku, ta se ti povedla 
 • Šimsa - Třetí čtení
Metodický materiál:
 • Teta to zase plete - námět na vyučovací hodinu
 • Sedmilhář Josífek - náměty na vyučovací hodinu
Soubory ke stažení:

1 komentářů:

obyčejná učitelka řekl(a)...
10. března 2014 v 16:36  

Je to dobrý nápad, jen mě mrzí ty chyby v pracovních listech. K tomu by snad docházet nemuselo...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.