20. ročník mezinárodního veletrhu fiktivních firem je za dveřmi, vystavovat bude téměř 150 firem z 10 zemí Evropy

úterý 18. března 2014 ·

V areálu pražského Výstaviště (Incheba Expo Praha) proběhne ve dnech 17. 3.–19. 3. 2013 jubilejní 20. mezinárodní veletrh fiktivních firem. Akce je jedním z největších veletrhů fiktivních firem v Evropě – letos se zde představí 142 firem z 10 evropských zemí.

Veletrh fiktivních firem je unikátní nejen svou dlouholetou tradicí, ale i tím, že ho pořádá fiktivní firma Antre, s. r. o. z Obchodní akademie Heroldovy sady. Žáci si tak na vlastní kůži mohou vyzkoušet, co pořádání takové mezinárodní akce obnáší. Letos organizátoři slibují tematické zaměření celého veletrhu, které se ponese v duchu cestování napříč Evropou.

Cílem výuky ve fiktivní firmě je pracovat v týmu, přijímat odpovědnost, rozvíjet iniciativu a kreativitu a zlepšovat nejen své měkké, ale také právě nabyté odborné dovednosti. Důležitý je i trénink prezentace výsledků celé firmy, která je vedena jako skutečná – simuluje reálné procesy, produkty a služby.

Žáci také musejí spolupracovat s fiktivním finančním a živnostenským úřadem, zdravotní, sociální a komerční pojišťovnou, bankou a mnoha dalšími institucemi. Činnost těchto nezbytných úřadů již více než dvacet let simuluje Centrum fiktivních firem (CEFIF), které je součástí Národního ústavu pro vzdělávání. Pracovníci CEFIFU připravují metodická školení pro vyučující, poskytují individuální konzultace jak učitelům, tak žákům a také podporují organizátory veletrhů fiktivních firem.

Počet fiktivních firem rok od roku roste – k 31. 12. 2013 bylo v Centru fiktivních firem registrováno 363 fiktivních firem ze 108 škol. Nejvíce „fiktivek“ bylo provozováno na obchodních akademiích (181) a středních odborných školách (160), objevují se ale i na vyšších odborných školách (20).

„Pro mnoho fiktivních firem je účast na veletrhu vyvrcholením jejich práce, je místem, kde se mohou prezentovat široké veřejnosti a získat zkušenosti s obchodováním se zahraničními firmami. V neposlední řadě jsou zde také soutěže, které jsou pro vystavovatele připraveny,“ vysvětluje Ing. Lukáš Hula, vedoucí Centra fiktivních firem.

Dovednosti získané ve fiktivní firmě žáci využijí nejen u maturity z ekonomických předmětů, ale především v reálném životě, kde své zkušenosti z fiktivní firmy jistě ocení. Pokud fiktivní firma vyhoví nastaveným standardům, tak její nejlepší žáci obdrží certifikát o práci ve fiktivní firmě, kterým se mohou prezentovat při pracovních pohovorech.

Program veletrhu, na který vás srdečně zveme:

Pondělí 17. března 2014
14:00 – 15:00 hod. – Slavnostní zahájení veletrhu za účasti hostů
15:00 – 17:00 hod. – Obchodování mezi firmami

Úterý 18. března 2014
09:00 – 17:00 hod. – První výstavní den pro veřejnost
– Kulturní program
– Prezentace firem

Středa 19. března 2014
09:00 – 13:00 hod. – Druhý výstavní den pro veřejnost
12:00 – 13:00 hod. – Slavnostní ukončení veletrhu – Vyhlášení výsledků soutěží

Další informace a naše články o fiktivních firmách / CEFIF:

Odkaz na Centrum fiktivních firem:
http://www.nuv.cz/vzdelavani-v-cr/centrum-fiktivnich-firem

Tisková zpráva k dvacetiletému výročí CEFIF:
http://www.nuv.cz/vzdelavani-v-cr/20-let-existence-centra-fiktivnich-firem

Rozhovor se zakladatelem fiktivních firem u nás, docentem Miloslavem Rotportem:
http://www.nuv.cz/publikace-a-periodika/tesi-mne-ze-se-fiktivni-firmy-dozily-dvaceti-let?highlightWords=cefif

Pohled do historie fiktivních firem v ČR:
http://www.nuv.cz/publikace-a-periodika/pohled-do-historie-fiktivnich-firem-v-ceske-republice?highlightWords=cefif

O fiktivní firmě s pedagogy ze Střední průmyslové školy dopravní v Plzni:
http://www.nuv.cz/publikace-a-periodika/fiktivni-firmy-uci-zaky-nest-odpovednost

Fiktivní firma 50+:
http://www.nuv.cz/publikace-a-periodika/fiktivni-firma-50?highlightWords=cefif


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.