Přečtěte si: Chládek zatrhl odměny, Štys na odchodnou rozdával 2,6 milionu

úterý 4. února 2014 ·

Nový ministr školství Marcel Chládek upozornil na vyplácení odměn i organizační změny v resortu, které se děly na poslední chvíli před odchodem jeho předchůdce. Dalibor Štys prý rozdával desítkám zaměstnanců odměny v celkové výši 2,6 milionu korun. Chládek podle svých slov vyplácení odměn okamžitě zarazil, podobně jako změny ve struktuře ministerstva. Štys ale na odměňování končících dlouholetých zaměstnanců nevidí nic neobvyklého.


Z článku ČT24 v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Už před Vánocemi vláda v demisi rozdala na prémiích téměř 180 milionů korun. Nejštědřejší byl tehdy ke svým podřízeným ministr financí Jan Fischer, který celkem nechal vyplatit 38,5 milionu korun. Nejnižší odměny dostali úředníci ministerstva dopravy, kde byly celkem vyplaceny necelé dva miliony korun, tedy průměrně zhruba 6 200 korun na jednoho úředníka. Pod hranicí 10 000 korun se pohyboval i bonus na ministerstvech obrany, školství a vnitra.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.