Přečtěte si: Opravdové příčiny úpadku ve školství

úterý 4. února 2014 ·

Jedná se o celkový polistopadový úpadek naší společnosti napříč všemi možnými směry. Je to bohužel úpadek školství, morálky, kulturnosti, slušnosti.


Z článku Jany Karvaiové v BritskéListy.cz vybíráme:

Jestli budeme mít víc ministrů školství na metr čtvereční než je počet sazenic brambor ( a každý si přinese tu svou správnou koncepci školství) – nic s tím neuděláme.

Jestliže nám budou nevládní organizace doslova diktovat , co mají školy dělat – nic s tím neuděláme. Jestliže tu budou za celebrity pornoherci a vítězové reality show místo vzdělanců a lidí, co něco dokázali (nemyslím, že dokázali rozkrást miliony na slabých zákonech této republiky) – nic s tím neuděláme.

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
4. února 2014 v 17:43  

Opravdová příčina úpadku českého školství spočívá v tom, že žáci prakticky každý den na osmou ráno musejí do školy.

Simona CARCY řekl(a)...
4. února 2014 v 22:05  

Jo a obchodníkům nejvíc vadí zákazníci, hudebníky štvou noty, lékařům vadí "pacoši", voličům politici. Což třeba nekecat a začít dělat?

Nicka Pytlik řekl(a)...
4. února 2014 v 22:26  

Ano, makáme!

Jan Hučín řekl(a)...
4. února 2014 v 22:31  

Taková škola na mýtince by ale za nějaký evropský projekt stála.

Nicka Pytlik řekl(a)...
4. února 2014 v 22:50  

Tedy, myslel jsem to spíše tak, že by bylo lepší, kdyby více chtěli, než museli. Osobně mi žáci ve škole až tak moc nevadí. Ale ono je to vcelku jedno.
Podstatné je, že ať už jsou příčiny jakékoli, nápady na vylepšení stavu zatím nijak zvlášť nezabírají. A podlo toho, v jaké množství jsou ze všech stran chrleny, bych se odvážil tvrdit, že se možná ani pořádně neví, jakého stavu by se asi tak mělo, a chtělo, dosáhnout.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.