Přečtěte si: Chládek: Učitel má mít vysokoškolské vzdělání. Výjimky ale připouští

úterý 11. února 2014 ·

Ministerstvo školství prověří, kolika učitelům chybí kvalifikace a hrozí odchod ze škol. Se školskými odbory se na tom dohodl nový ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Na dodělání titulu možná bude přechodná lhůta, měla by se ale týkat jen učitelů v oblastech, kde je kvalifikovaných pedagogů nedostatek. "Byl bych velmi rád, abychom jasně řekli, že učitel má mít vysokoškolské vzdělání a nebudeme ustupovat z požadavků," upozornil Chládek na to, že například pražských pedagogů se výjimka nejspíš týkat nebude. Podle předběžných odhadů ministerstva chybí dostatečná kvalifikace tisícům učitelů i volnočasových pedagogů, často s bohatou praxí.


Z článku mld a kat v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

"My jsme celá devadesátá léta usilovali o to, aby pedagogové měli svůj vlastní zákon," upozornil předseda školských odborů František Dobšík. Požadavek vzdělání byl podle něj prvním krokem a čas deseti let byl dostatečný. "Pokud chceme prestiž pedagogů, tak se musí odvíjet od jejich kvalifikace," uvedl Dobšík, podle něhož je učitelů s nedostatečnou kvalifikací méně, než udává ministerstvo, a nedostatek učitelů českým školám nehrozí.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.