Ministr Chládek podepsal s odboráři dohodu o spolupráci

úterý 11. února 2014 ·

Dohodu o vzájemné spolupráci a několik témat z oblasti regionálního školství dnes řešili na společné schůzce ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek a zástupci školských odborů.

Dohodu podepsali ministr Chládek a předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík na čtyři roky. Kromě zásad a formulace vzájemných vztahů se smlouva týká tvorby právních předpisů a významných dokumentů či řízení a financování oblasti regionálního školství. "Byl bych rád, kdyby taková spolupráce fungovala celé mé volební období," uvedl na tiskové konferenci ministr.

Vzájemnou shodu našli ministr Chládek a odboráři v tématech jako jsou povinný poslední rok předškolního vzdělávání, jasná pravidla při zápisech dětí do prvních tříd základních škol či kariérní řád pro učitele.

Velkým tématem byl problém nekvalifikovaných pedagogických pracovníků. V tomto směru provede MŠMT ve spolupráci s Českou školní inspekcí šetření. To během 14 dnů například zjistí, kolika pedagogů se problém týká. Řešit ho pak bude pracovní skupina složená ze zástupců MŠMT, školských odborů a zaměstnavatelů.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.