Junior Internet: Jakub Rož, úspěšný vítěz ročníku 2010

středa 12. února 2014 ·

Letos se koná již 15. ročník soutěže pro mladé programátory a kodéry Junior Internet. Za tuto úctyhodnou dobu jí prošlo mnoho nadějných talentů a podstatná část z nich se dokázala prosadit v tak vysoce konkurenčním prostředí, jakým obor technologií a hlavně webu je.


Vítězem jednoho z minulých ročníků je i Jakub Rož, mladý český podnikatel, jenž svůj soutěžní projekt Školní sešit dotáhl do finální podoby a pod globálním názvem My school notebook ho využívají desetitisíce studentů u nás i po celém světě. Tato aplikace umožňuje sdílení a lepší organizaci učebních materiálů studentům. Kromě toho se věnuje své agentuře Flow media, kde se s kolegy zabývá výrobou webových stránek a aplikací.

Krokem, který Jakubovi umožnil odstartovat kariéru bylo právě přihlášení do soutěže Junior Internet a následné vítězství ceny Junior Web v roce 2010. Nejenom díky tomu doporučuje všem, kdo mají nějaký nápad a po nocích pracují na něčem aspoň trochu zajímavém, aby neváhali a šli do toho. Jak sám říká: “Junior Internet má hned několik výhod. Pokud přijdete s trochu slušným projektem, uslyšíte nejen spoustu povzbuzování a konstruktivní kritiky, ale hlavně potkáte lidi, kteří vám chtějí pomoct a udělají to.”

Junior Internet je hlavně možnost, jak se něco dozvědět o sobě, své práci, jak se posunout dál. Díky účasti v soutěži je možné získat spoustu kontaktů a zpětné vazby. “Pokud byste se chystali rovnou do některého ze startupových akcelerátorů, vyzkoušejte své nápady nejdřív v soutěži Junior Internetu. Komunita lidí kolem JI funguje v přátelské až skoro rodinné atmosféře, přesto vás dokáže vybičovat k úžasným výkonům,” říká k tomu Jakub.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.