Běhejte s Prázdninovkou a pomozte dětem do života

úterý 11. února 2014 ·

S mottem „Vzhůru do života“ zahajuje Prázdninová škola Lipnice ve středu 12. února unikátní dražbu registrací na Prague International Maraton. Svým během tak můžete dosáhnout mnohem více, než jen pomoci svému zdraví a zúčastnit se přední sportovní akce.


Prázdninová škola Lipnice se spojila s partnerem Prague International Marathon, s.r.o., aby společně připravili nabídku pro příznivce dlouhých běžeckých tratí s horizontem za cílovou páskou. Na aukčním portálu vyjednáno.cz se bude od středy 12. února do pondělí 31. března 2014 každý den dražit jedna registrace na Prague International Maraton.

Výtěžek z dražby 38 registrací půjde na uskutečnění integračních kurzů na pomoc dětem z dětských domovů a pěstounských rodin do rodin skutečných. PŠL je jedna z mála organizací, kde je možné v tuto chvíli vyprodané registrace na PIM získat.

„Chceme pomoci dětem s těžkým osudem v integraci do běžných životních situací prostřednictvím našich kurzů. Náš záměr je jednoduchý: získanou částku použijeme na uspořádání zážitkových kurzů pro děti z dětských domovů a děti v pěstounské péči s důrazem na jejich osobnostní rozvoj. Tyto kurzy mají významný vliv na přijetí a začlenění se do běžného života po opuštění ústavního zařízení,“ říká Lukáš Šilc, výkonný ředitel PŠL.

„Ze získaných prostředků plánujeme v letošním roce připravit dva cykly kurzů, letní a podzimní. Mladí lidé z dětských domovů díky nim budou lépe připraveni na životní situace, kdy je vyžadována samostatnost, osobní zodpovědnost a sociální jednání,“ dodává Kristýna Anna Skutková, autorka projektu a fundraiserka PŠL.

Prague International Maraton proběhne 11. května 2014 a jde o největší běžeckou akci svého druhu v České republice.

Více na www.pim.cz

Registrace bude otevřená od středy 12. 2. od 10:00 na nových webových stránkách PŠL.

Prázdninová škola Lipnice

Prázdninová škola Lipnice (PŠL) je nezisková nevládní organizace, v níž celoročně pracuje přes 100 lidí z celé republiky i jiných zemí. Okruh členů a příznivců je však mnohem početnější. Instruktory a členy PŠL jsou pedagogové, psychologové, ekonomové, právníci, publicisté, výtvarníci, architekti, podnikatelé, vysokoškolští asistenti a studenti. Od roku 1991 je členem mezinárodní pedagogické organizace Outward Bound. PŠL je občanským sdružením usilujícím o všestranný rozvoj osobnosti člověka. Tohoto cíle se snaží dosáhnout prostřednictvím vícedenních kurzů, jejichž čas je naplněn HROU, pohybem, tvořivými dílnami, happeningy, diskusemi i reflexí. Prázdninová škola Lipnice se již od roku 1977 věnuje zážitkové pedagogice, z níž se postupně stala plnohodnotná certifikovaná pedagogická metoda.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.