Výnos č. 10/2013, kterým se upravuje postup při organizaci vyřizování žádostí žáků o přezkoumání maturitní zkoušky

středa 8. ledna 2014 ·


Č.j. MSMT-32193/2013-3

Výnos č. 10/2013 ze dne 18. 12. 2013, kterým se upravuje postup při organizaci vyřizování žádostí žáků o přezkoumání maturitní zkoušky

První náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy podle části I. čl. 1a Organizačního řádu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ze dne 15. 6. 2004, č. j. 20 841/2004-14, ve znění pozdějších dodatků, a podle Příkazu ministra č. 20/2013 k vydání tohoto výnosu, stanoví:

Čl. 1

Předmět úpravy

V souladu s § 82 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „ministerstvo“) přezkoumává výsledek didaktického testu konaného v rámci společné části maturitní zkoušky nebo přezkoumává rozhodnutí o vyloučení z konání didaktického testu.

Čl. 2

Organizační zajištění

(1) Všechny útvary ministerstva, které obdrží žádosti žáků o přezkoumání maturitní zkoušky v písemné nebo elektronické formě, jsou povinny tyto žádosti bez jakéhokoliv odkladu předat sekretariátu oddělení středního a vyššího odborného vzdělávání.

(2) Všechny útvary skupiny pro vzdělávání jsou povinny vyčlenit pracovníky k zajištění vyřizování žádostí žáků o přezkoumání maturitní zkoušky v rozsahu schváleném náměstkem ministra pro vzdělávání.

(3) Pracovníci skupiny pro vzdělávání vyčleněni k zajištění vyřizování žádostí žáků o přezkoumání maturitní zkoušky jsou metodicky vedeni oddělením středního a vyššího odborného vzdělávání a jsou povinni pracovat v rozsahu a kvalitě stanovené vedoucím oddělení středního a vyššího odborného vzdělávání.

(4) Ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (dále jen „Centrum“) je při vyřizování žádostí žáků o přezkoumání maturitní zkoušky povinen maximální součinností s vedoucím oddělení středního a vyššího odborného vzdělávání.

(5) Ředitel Centra zodpovídá za úplnost a věcnou správnost poskytnutých podkladů souvisejících s předmětem žádosti žáků o přezkoumání maturitní zkoušky a za dodržení lhůty pro jejich předání pracovníkům ministerstva vyčleněným k zajištění vyřizování žádostí žáků.

(6) Vedoucí zaměstnanci ministerstva jsou povinni provést potřebná opatření vyplývající z tohoto výnosu.

Čl. 3

Účinnost

Tento výnos nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2014.

I. náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy

PhDr. Fryč v. r.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.