Stanovisko MŠMT k projektu ŠIK (Školní informační kanál) společnosti ŠIK CZ, s.r.o.

čtvrtek 19. září 2013 ·

Na MŠMT proběhla v srpnu 2013 jednání mezi zástupci společnosti ŠIK CZ, s.r.o. a zástupci MŠMT týkající se projektu ŠIK a jeho fungování v oblasti primární prevence rizikového chování. Na základě těchto jednání zveřejňuje MŠMT stanovisko k projektu ŠIK.


Na MŠMT proběhla v srpnu 2013 jednání mezi zástupci společnosti ŠIK CZ, s.r.o. a zástupci MŠMT týkající se projektu ŠIK a jeho fungování v oblasti primární prevence rizikového chování. Projekt je informačním kanálem, který moderním způsobem předává informace z nejrůznějších oblastí (například: podpora vzdělávacích programů, podpora prevence nežádoucích společenských jevů, kariérové poradenství, volnočasové aktivity, další vzdělávání žáků a studentů či aktuální témata pro žáky a školy).

Svým charakterem však nelze projekt považovat za efektivní primární prevenci tak, jak je definována klíčovými dokumenty MŠMT pro oblast primární prevence, a to zejména Strategií primární prevence pro děti a mládež v působnosti resortu školství, mládeže a tělovýchovy a schválenými Standardy odborné způsobilosti poskytovatelů programů školské primární prevence rizikového chování.

Tato skutečnost bude upravena a zveřejněna v rámci prezentací projektu ŠIK. Na tomto se shodli zástupci MŠMT a společnosti ŠIK na společném jednání.

Rozhodnutí o využití projektu ŠIK ve školách a školských zařízeních je plně v kompetenci ředitelů škol a školských zařízení.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.