Akademie CZ.NIC nabízí nové vzdělávací kurzy pro vývojáře open-source softwaru

sobota 21. září 2013 ·

Akademie CZ.NIC, vzdělávací centrum správce české národní domény, od září nabízí dvojici kurzů zaměřených na vývoj open-source softwaru. Kurzy Svobodná aplikační bezpečnost a Open Source SW Quality Assurance zájemce provede vývojář a manažer kvality sdružení CZ.NIC Petr Závodský. Obou kurzů je možné se zúčastnit jak v pražském sídle akademie, tak v její brněnské pobočce.


Praktický kurz s názvem Svobodná aplikační bezpečnost seznámí účastníky se základy aplikační bezpečnosti v duchu open-source. Připraveny jsou praktické ukázky simulovaných kybernetických útoků a příklady zranitelností s představením nejdůležitějších nástrojů aplikační bezpečnosti. U konkrétních útoků pak lektor představí možné způsoby prevence.

Kurz Open Source SW Quality Assurance se zaměřuje na dva aspekty vývoje aplikací – samotnou kontrolu jakosti a neméně důležitý proces testování. Během kurzu bude lektor klást důraz na pět základních principů vývoje: funkčnost, použitelnost, spolehlivost, výkonnost a podporovatelnost systémů a platforem.

„Kromě toho, že jsme sami na poli vývoje open-source softwaru aktivní, také podporujeme dlouhodobě českou vývojářskou scénu. Prostřednictvím kurzů naší akademie se můžeme podělit o cenné teoretické znalosti i praktické zkušenosti, které prezentují skuteční odborníci. Do budoucna dále počítáme s rozšířením nabídky kurzů a přednášených témat,“ uvedl výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, Ondřej Filip.

Petr Závodský působí ve sdružení CZ.NIC na pozici Software Quality Assurance Manager. Kromě role v zajišťování kvality a testování inicioval vznik projektů CAPTCHA Help a Skener webu. Petr Závodský v minulosti pracoval především v komerčním sektoru v oblastech zajištění kvality, testování softwaru a kybernetické bezpečnosti. Soukromě se věnuje dalším projektům souvisejícím s bezpečností, astronomickým vzděláváním a odstraňováním bariér pro handicapované uživatele IT.

Více informací o kurzech z nabídky Akademie CZ.NIC najdou zájemci na internetových stránkách www.nic.cz/akademie, kde je zároveň možné se na všechny kurzy přihlásit.

O AKADEMII CZ.NIC

Specializované výukové centrum bylo otevřeno 1. dubna 2009, v srpnu 2013 se na základě rozhodnutí Ministerstva vnitra České republiky stalo akreditovanou vzdělávací institucí. Akademie nabízí zájemcům možnost odborného vzdělávání v oblasti Internetu a internetových technologií. Kurzy umožňují účastníkům vyzkoušet si přednášenou látku v praxi, podělit se o zkušenosti s lektory, ale také s ostatními návštěvníky kurzů. Lektory Akademie CZ.NIC jsou zaměstnanci sdružení, vysokoškolští pedagogové nebo odborníci z praxe. Součástí pražského výukového centra je také laboratoř vybavená hardwarem a softwarem potřebným k testování a experimentování v rámci výuky. Více informací na internetové adrese www.nic.cz/akademie. Aktivity akademie je možné sledovat také na Facebooku nebo prostřednictvím Twitteru.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.