ČSOB a Era podpoří prostřednictvím Nadace VIA 12 finalistů, kteří budou realizovat své projekty v rámci grantového programu Pomáhej.

úterý 14. května 2013 ·

Program je určen pro děti a mladé lidi ve věku od 7 do 26 let, kteří sbírají finanční prostředky pro dobrou věc. ČSOB a Era tak například ocenila a finančně podpořila odvahu a kreativitu studentů Gymnázia a SOŠ Podbořany, žáky ze základní školy Bruntál a děti s diagnózou středně těžké mentální retardace. Ti se rozhodli pomoci svým kamarádům, kteří to mají na světě ještě o něco těžší.


V Nadaci VIA se koncem února sešlo na několik desítek projektových záměrů, ze kterých hodnotící komise, složená ze zástupců společnosti ČSOB, Nadace VIA, společnosti SCIO, Eduin o.p.s. a Českého rozhlasu, vybrala 12 finalistů. Ti budou od května do listopadu realizovat své projekty. Finalisté získají od Nadace VIA, ČSOB a Ery pobídkový grant zdvojnásobující všechny vybrané dary až do celkové výše 10 000 korun. Tři nejzajímavější projekty dostanou navíc bonus 50 000 korun.

„Cílem projektu Pomáhej je naučit děti a mládež starat se a nezapomínat na ty, kteří by se bez naší pomoci sotva obešli. Letos jsme odstartovali první ročník a jsme mile překvapeni, jaký zájem jsme v mladých lidech vzbudili. Se svými žádostmi se v 1. kole přihlásila padesátka neformálních skupin dětí a mladých lidí,“ říká Alena Králíková, manažerka Společenské odpovědnosti ČSOB.

Studenti Gymnázia a SOŠ Podbořany chtějí prostřednictvím charitativního koncertu a výtvarné aukce, které sami realizují, finančně podpořit záchranu kostela sv. Jiljí, který je kulturní památkou České republiky a nachází se kousek od malé vesnice Libyně v okrese Louny. „Jde o výjimečný projekt a z hlediska regionálního významu o vzácnou architektonickou památku.“, dodala paní učitelka Marcela Svejkovská.

Žáci 8. A Základní školy Bruntál, se rozhodli pod vedením třídní učitelky uspořádat Burzu starých knih, které do ní sami věnují. Výtěžek z této akce půjde na podporu terapeutických a volnočasových aktivit seniorů v bruntálském Domově Pohoda. „Naší snahou je upozornit a zvýšit sociální povědomí mladých lidí o životě seniorů v našem městě, nutnost a vnitřní potřebu jim věnovat pozornost a přispívat ke zlepšení a zkvalitnění jejich života. Naše další aktivity povedou k uvědomění si, že mezigenerační vztahy jsou vzácné a důležité a je potřeba na nich pracovat, že vzájemná setkávání může být přínosem pro obě cílové skupiny.“ říká paní učitelka Michaela Mikulková, jež je garantkou programu.

Další projekt realizuje skupina dobrovolníků z řad bývalých žáků Základní školy speciální s diagnózou středně těžké mentální retardace. Děti se rozhodly pomoci svým kamarádům, kteří to mají na světě ještě o něco těžší. Cílem jejich projektu s názvem Děti dětem i s hendikepem je pomocí výstavy fotografií v prostorách strakonického hradu, kterou obohatí vlastním hudebním vystoupením a prodejem ručně vyrobených výrobků za symbolickou cenu, získat finanční prostředky na rehabilitační aktivity pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami a návštěvníkům tak přiblížit život a zejména práci handicapovaných mladých lidí.

O všech dvanácti podpořených projektech se dočtete na stránkách nadace VIA: http://www.nadacevia.cz/pomahej-2013

Grantový program Pomáhej, který ČSOB a Era společně s Nadací VIA vyhlásili začátkem roku, je určen pro děti a mladé lidi ve věku od 7 do 26 let, které sbírají finanční prostředky pro dobrou věc. Uspořádat s kamarády benefiční akci, jako např. divadelní představení, koncert, závod, turnaj, módní přehlídku či společný úklid okolí školy, může být velkou zábavou, při které se děti učí pracovat v týmu, přesvědčit okolí, že právě jejich akce je výjimečná a že stojí za to pomáhat, protože ten pocit z dobře odvedené práce je nenahraditelný.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.