Po útoku na stránky CERMAT jsou materiály pro maturanty k dispozici na webu Česká škola a na facebooku EDUin

neděle 28. dubna 2013 ·

Kromě stránek novamaturita.cz mají potíže i weby EDUinu.


Po sobotním útoku na stránky cermat.cz a novamaturita.cz byly pravděpodobně napadeny i všechny stránky provozované obecně prospěšnou společností EDUin. Zkušební testy a další materiály ještě během neděle zpřístupnil pro maturanty server ceskaskola.cz, Žákovský průvodce maturitou spolu s návodem, na co si mají dát studenti pozor při vyplňování didaktických testů, je studentům k dispozici na facebookových stánkách EDUinu.

Již dva dny nedostupné stránky novamaturita.cz obsahovaly především zkušební testy pro písemnou část maturity, která začíná ve čtvrtek 2. května. K dispozici tu byla také příručka Žákovský průvodce maturitou, která studentům přehledně vysvětluje, jak se mají orientovat během maturitní zkoušky.

Ve stejné době se bez jasné příčiny ocitly mimo provoz i weby spravované obecně prospěšnou společností EDUin, z nichž některé se také věnovaly problematice státní maturity: www.eduin.cz, www.ceskomluvi.cz, www.rodicevitani.cz a www.extratrida.cz.

Protože stránky spravované CERMAT se zatím nepodařilo zprovoznit, spustil internetový deník www.ceskaskola.cz náhradní úložiště, kde je možné najít starší zkušební testy ze všech předmětů. Najdete je ZDE.

EDUin zase zpřístupnil maturitního průvodce na svých facebookových stránkách a doplnil ho textem svého spolupracovníka Oldřicha Botlíka, který studentům vysvětluje, na co si mají dávat pozor při vyplňování didaktických testů. Text vysvětluje, v čem spočívají hlavní pochybení loňských a předloňských didaktických testů, a jak se proti nim bránit.

Facebookové stránky EDUin jsou dostupné ZDE.

Žákovský průvodce maturitou je k dispozici ZDE.

Text Oldřicha Botlíka Co všechno může být špatně v maturitním testu a v klíči správných odpovědí najdete ZDE.

Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin, řekl: „Útok na stránky CERMAT nedáváípříliš smysl, poškozuje fakticky jen studenty, kteří se připravují na státní část maturity. Proto jsme se rozhodli, podobně jako server Česká škola, zpřístupnit materiály ze stránek www.novamaturita.cz na jiných místech.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.