MŠMT: Individuální (domácí) vzdělávání na 2. stupni ZŠ

čtvrtek 11. dubna 2013 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy prodlužuje pokusné ověřování podle § 171 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).


INDIVIDUÁLNÍ (DOMÁCÍ) VZDĚLÁVÁNÍ NA 2. STUPNI ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Vyhlášení prodloužení pokusného ověřování

V Praze dne 2. dubna 2013
Č. j. MSMT-7340/2013-210

Prodlužuji pokusné ověřování podle § 171 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), vyhlášené dne 23. května 2007 pod č. j. 9587/2007-22 (prodloužené dne 15. 4. 2011 pod č. j. 11 177 /2011-22 a dne 29. 11. 2011 pod č. j. 3680/2011-22), a to na dobu neurčitou. Ministerstvo si vyhrazuje právo ukončit pokusné ověřování, pomine-li jeho účel na základě změny právní úpravy.

Prodloužené pokusné ověřování bude probíhat za stejných podmínek, jako pokusné ověřování vyhlášené dne 27. května 2007 pod č. j. 9587/2007-22, s výjimkou bodů C. 1., D. 1., E. 1., které stanovují termín zahájení a ukončení pokusného ověřování, s výjimkou změny organizace, která bude realizovat pokusné ověřování, a to z Výzkumného ústavu pedagogického na Národní ústav pro vzdělávání.

Další výjimkou bude upravení cílů pokusného ověřování v bodu B.2 Obsah a cíl pokusného ověřování:

2. Základní cíle pokusného ověřování jsou:
  1. Pokračovat v ověřování organizace individuálního vzdělávání na 2. stupni základní školy ve vybraných školách.
  2. Pokračovat v ověřování metod hodnocení výsledků vzdělávání žáků v individuálním vzdělávání na 2. stupni základní školy.
  3. Získat vyhodnotitelná data o průběhu individuálního vzdělávání v rodinách:
    • o možnostech sociálních kontaktů žáků zařazených v PO IV,
    • o přechodu žáků zařazených v individuálním vzdělávání na 1. stupni (ve školách zařazených do POIV) na 2. stupeň základního vzdělávání do běžné školní docházky,
    • o přechodu žáků 2. stupně ZŠ zařazených do PO IV do středních škol.
  4. Realizovat sběr dat zacílených k přípravě metodické podpory škol při uskutečňování individuálního vzdělávání žáků na 2. stupni.
Prodloužené pokusné bude ověřování zahájeno dne 2. 9. 2013.

Prodloužení nabývá účinnosti dnem podpisu.


prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL. M.
ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Dokument ke stažení

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.