Příprava Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020 pokračuje

středa 13. března 2013 ·

Rádi bychom vás upozornili na začínající druhou fázi veřejné konzultace k přípravě Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020. Na webovém portálu www.vzdelavani2020.cz byl zveřejněn harmonogram tematických kulatých stolů, které budou probíhat od druhé poloviny března do konce května. Zároveň byla spuštěna registrace na první tematický kulatý stůl, který se uskuteční 21. března 2013 v Praze na téma „Posílení relevance a prestiže školy a školního vzdělávání“.

Do konce tohoto týdne bude na webovém portálu zveřejněn poziční dokument MŠMT k tématu prvního kulatého stolu a zároveň vyhodnocení první fáze veřejné konzultace, která byla zaměřena na obecná východiska připravované Strategie a probíhala od ledna do března 2013.

Pokud se nemůžete zúčastnit kulatých stolů, můžete své podněty, dotazy či komentáře zasílat na  e-mailovou adresu, prostřednictvím kontaktního formuláře na webovém portálu nebo diskutovat prostřednictvím online diskusního fóra, kde můžete zakládat témata vlastní či se zapojit do těch, které otevře MŠMT v rámci druhé fáze veřejné konzultace.

Registrace na první tematický kulatý stůl, který se uskuteční 21. března 2013 v Praze na téma „Posílení relevance a prestiže školy a školního vzdělávání“.

Dokumenty ke stažení:

Harmonogram tematických kulatých stolů (PDF)

Harmonogram tematických kulatých stolů k přípravě

Strategie vzdělávací politiky do roku 2020

1. tematický kulatý stůl: Posílení relevance a prestiže školy a školního vzdělávání
Datum a čas konání: 21. března 2013, 13:00 – 17:00
Místo konání: MŠMT, Senovážné náměstí 26, 110 00 Praha 1

2. tematický kulatý stůl: Odstraňování slabých míst vzdělávacího systému
Datum konání: 4. dubna 2013, 13:00 – 17:00
Místo konání: MŠMT, Senovážné náměstí 26, 110 00 Praha 1

3. tematický kulatý stůl: Ověřitelné standardy jako předpoklad zajišťování kvality výuky
Datum konání: 18. dubna 2013, 13:00 – 17:00
Místo konání: MŠMT, Senovážné náměstí 26, 110 00 Praha 1

4. tematický kulatý stůl: Role učitelů jako předpoklad kvalitní výuky
Datum konání: 16. května 2013, 13:00 – 17:00
Místo konání: MŠMT, Senovážné náměstí 26, 110 00 Praha 1

5. tematický kulatý stůl: Kvalitní řízení vzdělávacího systému a posilování jeho kapacity
Datum konání: 30. května 2013, 13:00 – 17:00
Místo konání: MŠMT, Senovážné náměstí 26, 110 00 Praha 1

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.