Jste zaměstnatelní? Znáte informační technologie? Otestujte se!

pondělí 18. března 2013 ·

Mezinárodní kampaň "Get Online Week 2013", pod záštitou ministra vnitra ČR, Jana Kubice, startuje právě dnes. Ve dnech 18.-24. března 2013 bude poukazovat na přínosné používání technologií a internetu. Lidé by měli těžit z možností, které dnešní online svět nabízí. K uvedené kampani se v ČR připojují Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) a Agentura pro evropské projekty & management (EPMA). Obě organizace v České republice pomáhají šířit související informace.


V rámci mezinárodní kampaně "Get Online Week 2013" je v české verzi zpřístupněn testovací nástroj pro uživatele internetu, kteří si chtějí ověřit své schopnosti v oblasti informačních technologií. Tyto dovednosti jsou často klíčové při hledání zaměstnání. Na internetové adrese www.getonline.cz naleznete srozumitelný test Skillage, v němž se po zodpovězení jednotlivých otázek rovnou dozvíte správné odpovědi. Pro doplnění základních znalostí práce s PC a informačními technologiemi je k dispozici výukový kurz Intel PC Basics (pro počítače s procesorem Intel). Dotazník, jehož vyplnění vám nezabere více než 5 minut, napomůže lepšímu vyhodnocení kampaně. Vyzýváme tedy veřejnost k návštěvě stránek Getonline.cz! 10 vylosovaných osob, které vyplní dotazník, získá věcnou cenu, populárně-naučnou knihu "Bezpečnost dětí na Internetu" od autorů Lenky Eckertové a Daniela Dočekala (nakl. Computer Press, 2013).

V letošním roce bude hlavní důraz kladen na oslovení mladých lidí a v České re! publice speciálně na oslovení ženské části populace. Tyto skupiny obzvlášť potřebují patřičné znalosti o využívání technologií a internetu k dalšímu rozvíjení svého osobního a profesního života. Evropská vzdělávací centra za podpory Aliance pro "Get Online Week" (společnosti Accenture, Liberty Global a Microsoft spolu s Telecentre-Europe) podporují schopnost této cílové skupiny pracovat a učit se online, budovat efektivní online identitu a zvyšovat povědomí o online bezpečnosti.

Jiří Palyza, výkonný ředitel Národního centra bezpečnějšího internetu (NCBI), dodává: "V současné době bouřlivého rozvoje moderních technologií je nezbytné, aby se lidé naučili optimálním způsobem vyhledávat, hodnotit a využívat jejich nové možnosti. Internet je cenným pomocníkem, který postupně proniká téměř do všech oblastí našeho života."

Pro více informací navštivte www.getonline.cz a www.saferinternet.cz nebo kontaktujte Ivu Walterovou -- walterova@epma.cz.

EPMA, www.epma.cz

Zájmové sdružení právnických osob Agentura pro evropské projekty & management (EPMA) je neziskovou organizaci se sídlem v Praze a funguje od srpna r. 2004. Předsednictvo EPMA je složeno ze zástupců Kraje Vysočina a občanského sdružení BMI, jako spoluzakladatelů. Posláním EPMY je podporovat mezinárodní projektovou spolupráci mezi evropskými regiony a dalšími subjekty veřejné správy, privátní sféry, vzdělávacích institucí a neziskových občanských organizací, a to prostřednictvím odborných a propagačních akcí, společných projektů a osvěty.

Národní centrum bezpečnějšího internetu, www.saferinternet.cz
Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je české neziskové nevládní sdružení, jehož cílem je zvyšovat povědomí o možných hrozbách online komunikace, propagovat pozitivní obsah a zodpovědné chování na internetu, pomáhat v nesnázích zejména mladým uživatelům internetu a bránit šíření materiálů se zneužívanými dětmi (dětské pornografie) na internetu. NCBI se snaží poukazovat na škodlivý obsah a projevy nevhodného, rizikového chování! v online prostředí a také poradit, jak se takovým případům vyhnout.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.