CERMAT: 17. číslo Maturitního zpravodaje je zaměřeno na zkoušku z českého jazyka a literatury

pátek 8. března 2013 ·

Maturitní zkoušku z českého jazyka musí, až na výjimky přesně definované zákonem, absolvovat v rámci společné části maturit všichni žáci závěrečných ročníků středoškolského studia. Pro letošní jarní zkušební období si ji zvolilo a uvedlo v přihlášce 92 899 maturantů.

V 17. čísle Maturitního zpravodaje upozorňujeme na možná úskalí maturitní zkoušky z českého jazyka tak, jak je vnímali maturanti v uplynulých dvou letech.

„Zkouška z českého jazyka a literatury je zkouškou komplexní, proto jsme ve Zpravodaji věnovali stejnou pozornost praktickým radám a postupům pro úspěšné absolvování všech tří dílčích zkoušek. Písemné práci, která vloni zaskočila velký počet maturantů, jsme se ale dali už začátkem letošního roku speciální prostor v publikaci Jak na to – Písemná práce z českého jazyka,“ připomněl ředitel CERMATu Jiří Zíka.

Následující číslo Maturitního zpravodaje vyjde ve druhé polovině března a bude zaměřeno na zkoušku z cizího jazyka. Všechna dosud vydaná čísla stejně jako příručku k písemné práci z češtiny si mohou zájemci zdarma stáhnout na webových stránkách www.novamaturita.cz v záložce Publikace k maturitě 2013.

Maturitní zpravodaj č. 17 ke stažení ve formátu PDF

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.