3. 4.: Konference Zahrada hrou 2013

pátek 1. března 2013 ·

Proč a jak proměňovat školní zahrady? Poradí a pomůže Zahrada hrou.


Nadace Proměny zve na konferenci o školních zahradách. Akce představí nevyužitý potenciál zahrad v oblasti rozvoje dětí i inspiraci a možnosti podpory, kterou nadace nabízí.

Využívá vaše škola plně možností své zahrady? Jak vůbec poznáte kvalitně řešenou školní zahradu? A proč je pro děti důležitá? Jak do rozvoje školních zahrad zapojit učitele, rodiče i děti? Odpovědi nejen na tyto otázky a potřebnou inspiraci přinese konference Zahrada hrou 2013.

KDY: 3. 4. 2013, od 9 hod.
KDE: v Národní technické knihovně v Praze

Akce je určena pro zástupce škol a místních samospráv, rodiče a všechny zájemce o téma školních zahrad. Nadace poradí, jak provázat zahradu se zaměřením školy a vzdělávacím programem. Přizvaní architekti a výtvarníci představí příklady, jak může kvalitní řešení zahrady rozšířit možnosti jejího využití dětmi i dospělými. Zástupci škol, kteří proměnu své zahrady právě úspěšně realizují, se podělí o cenné zkušenosti z praxe.

Na konferenci je možné se přihlásit do 20. 3. 2013.

Podrobnosti pro zájemce o účast jsou dostupné na www.nadace-promeny.cz.

Nadace Proměny na konferenci přiblíží také podmínky chystané grantové výzvy, která nabídne mateřským školám kromě finanční podpory také odborné semináře, konzultace a exkurze za dobrými příklady. Nadace představí i nový inspirativně-vzdělávací portál o školních zahradách.

Program Zahrada hrou podporuje proměny školních zahrad v inspirativní prostředí pro děti, které rozvíjí jejich schopnosti, dovednosti, tvořivost a fantazii.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.