Vyjádření Hnutí pro sport k prohlášení ČSTV ze dne 31. 1. 2013

sobota 2. února 2013 ·

Plně se ztotožňujeme a souhlasíme s tím, že sport je apolitický a svrchovaný, a žádná z politických stran by do této svrchovanosti českého sportu neměla vstupovat. Přesně tyto cíle podporuje program Hnutí pro sport.


Jsme pro ekonomickou nezávislost, která je dána transparentní dlouhodobě předvídatelnou státní podporou sportu. Opakem je současný stav, kdy sport je vydán na milost finančním hrátkám politiků.

To však neznamená, že by se sportovci, bývalí sportovci či současní sportovní funkcionáři nemohli či neměli angažovat v politických stranách. Nepochybně se tak děje a mezi funkcionáři ČSTV jsou jistě desítky a stovky členů politických stran, jako jsou ODS, ČSSD, TOP09 a KSČM.

Nikdo se nad tím roky nepozastavuje a je to správné. Sportovním funkcionářům a sportovcům to žádné ustanovení nezakazuje. O to víc je zarážející, že když se dva funkcionáři ČSTV rozhodnou angažovat ve prospěch Hnutí pro sport, vyvolá to bouři ve sklenici vody.

Jsme rádi, že naše tradiční strany jako např. ČSSD, nás berou za vážného politického konkurenta. Při politickém boji je však třeba být korektní.

Za přípravný výbor Hnutí pro sport
Mgr. Josef Dobeš

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
2. února 2013 v 10:41  

A Bobeš byl někdy apolitický? Jsou to zbytečně rozfofrované peníze. Každopádně by bylo průhlednější, kdyby tyto peníze šly přes MŠMT přímo ke sportovcům. Nyní si Hnutí pro sport vytvoří systém úředníků, kteří budou peníze "rozdělovat"? O tyto statisíce na platech úředníků a pravidelných odměnách patřičných sličných sekretářek budou sportovci chudší. Tato vláda musí i s Bobešem rychle pryč.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.