Video: Kdo bude zodpovědný za profesní podporu učitelů, když se ruší NIDV?

pondělí 18. února 2013 ·

Sestřih Kulatého stolu SKAV a EDUin, o.p.s. z 13. prosince 2012 na téma „Kdo bude zodpovědný za profesní podporu učitelů, když se ruší Národní institut pro další vzdělávání?"

10 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
18. února 2013 v 11:51  

Feřtek a Nantl, to je vražedná kombinace.

Anonymní řekl(a)...
18. února 2013 v 12:49  

A ono je NIDV za něco zodpovědné? No tak to by mělo dostat pořádně přes prsty, protože vždy nabízí jen školení, na které jsou zrovna peníze a která je jednoduché zrealizovat. Takže teď frčí jen čtenářská a finanční gramotnost, chcete-li školení z fyziky či zeměpisu, nenajdete. Stejně tak je absolutní problém najít školení na práci s žáky se SVP. Navíc kvalita některých školení a úroveň některých lektorů jsou katastrofální.

obyčejná učitelka řekl(a)...
18. února 2013 v 13:53  

školení z fyziky
To není tak úplně pravda. Ale fyzika se nedá "dělat" ve dvou hodinách odpoledne. Takže nabídky jsou spíše např. v rámci letních škol (např. http://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/12731/letni-skola-a-cinnostni-uceni-fyziky.html/, tahle nabídka je starší, je třeba hledat).

Anonymní řekl(a)...
18. února 2013 v 14:41  

Odpověď na otázku z nadpisu:

Tak jako dosud, fakticky nikdo.

Ale možná se "ušetří" nějaké peníze (čti přesunou a ukradnou jinde).

Anonymní řekl(a)...
18. února 2013 v 18:12  

Je to jednoduché. Za své vzdělání a kvalifikaci je odpovědný každý sám.

Další jednoduchá věc. Odbornost a způsobilost každého učitele posuzuje ten, kdo ho za práci platí.

Anonymní řekl(a)...
18. února 2013 v 18:25  

Danovy poplatnik, rikate?
Co on o mne jednoduse vi?
Sedych

Anonymní řekl(a)...
18. února 2013 v 22:27  

Zažila jsem toho zavádění ve školství už hodně, ale hodně se toho i zrušilo, takže mi nechybí některé zrušené OPŘO, ale NIDV by mi chybělo. Vysoké školy a zvláště pedagogické fakulty nikdy nebudou schopny poskytovat DVPP tak, aby mělo pro praxi školy skutečný smysl. Teoretické traktáty opravdu nepotřebujeme. Stejný záměr měl blahé paměti Profant, když se rušila pedagogická centra, někde o tom psala paní Hrubá. Historie se tedy opakuje. Stát potřebuje ušetřit a jde cestou nejmenšího odporu :-(

Anonymní řekl(a)...
18. února 2013 v 22:46  

No a jako jedna letní škola fyziky to má zachránit? Víte kolik je v této republice fyzikářů lačných po vzdělání?

Anonymní řekl(a)...
19. února 2013 v 21:52  

NIDV nepotřebujeme, stejně to zůstane na schopných kantorech a rozumných ředitelích/ředitelkách

Anonymní řekl(a)...
19. února 2013 v 23:31  

Ano to je přesně ono, kolik těch schopných kantorů a rozumných ředitelů je, proto NIDV potřebujeme.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.