EDUin: Poslechněte si, co říká ministr Fiala o vzdělávání pro všechny žáky

pondělí 4. února 2013 ·

Nabízíme nahrávku ze semináře v Poslanecké sněmovně PČR, který se konal 21. ledna a jehož tématem byla snaha pokročit v dlouhotrvající debatě o podobě, v jaké by měli být do našeho vzdělávacího systému začleněni žáci s handicapem. Najdete tu úvodní vystoupení ministra školství Petra Fialy, které je zajímavé především tím, že tu ministr prakticky poprvé jasně pojmenoval svou koncepci v této oblasti, ale za poslech stojí i návrh Asociace speciálních pedagogů na legislativní změny v základním vzdělávání. Spustit si můžete každé vystoupení zvlášť včetně diskuse nebo si pustit čtyřhodinovou nahrávku jako celek.

  • Vystoupení ministra školství Petra Fialy - (21 minut) poslouchejte zde
  • Vystoupení profesora Jana Průchy hodnotící péči o děti s handicapem v ČR - (16 minut) poslouchejte zde
  • Vystoupení Jiřího Pilaře z Asociace speciálních pedagogů - (21 minut) poslouchejte zde
  • Vystoupení ředitele Základní a Střední školy Vinohradská Stanislava Drbouta, který představuje návrh ASP na legislativní změny v základním vzdělávání - (20 minut) poslouchejte zde
  • Vystoupení náměstka ministra školství Jindřicha Fryče na téma Rovné příležitosti - (15 minut) poslouchejte zde
  • Vystoupení Martina Šimáčka z vládní Agentury pro sociální začleňování - (18 minut) poslouchejte zde
  • Diskuse účastníku, moderuje poslankyně Vlasta Bohdalová - (120 minut) poslouchejte zde
  • Kompletní nahrávka semináře, moderuje poslankyně Jaroslava Wenigerová - (240 minut) poslouchejte zde 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.