E-kniha pro vás: Přírodovědné vzdělávání v Evropě: politiky jednotlivých zemí, praxe a výzkum.

čtvrtek 14. února 2013 ·

Studie se zabývá organizací výuky přírodních věd v Evropě. Zaměřuje se též na opatření, která jsou učitelům a školám k dispozici k podpoře motivace žáků i jejich zájmu o přírodní vědy.


1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
14. února 2013 v 13:35  

Zaujala mne v materiálu jedna informace o integrovaném přírodovědném vzdělávání na 1. stupni. Tak na to jsme bohužel v posledních 20 letech poněkud rezignovali. Ve starších učebnicích fyziky pro 6. ročník z 90. let 20. století jsou na úvod každé kapitoly vždy opakovací otázky vztahující se k fyzikálnímu učivu, které se dříve probíralo na 1. stupni. A bylo ho docela dost od síly až po elektrické obvody. Dnes to je v přírodovědě na 1. stupni osekáno na minimum a děti sice znají kdejaké podrobnosti o životě v přírodě, ale o nebezpečí elektrického proudu se nedozvědí nic.

A že je to v jiných státech jinak? Zkusme nahlédnou třeba do Polska, která k nám prosáklo postřednictvím výukový programů LangMaster. Člověk zírá, jaké věci tam z fyzikálního, fyzickyzeměpisného a chemického učiva probírají. Kam se na ně hrabeme.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.