Co je dobré vědět: Průvodce bezpečným chováním na internetu

úterý 5. února 2013 ·

Umíte se bezpečně pohybovat na internetu? K příležitosti dnešního Světového dne bezpečného internetu Google pro vás připravil stránku "Co je dobré vědět". Kromě praktických tipů a rad o tom, jak internet a online služby využívat bezpečně, jak se chránit a předcházet rizikům, zde najdete i užitečné rady pro rodiče a děti.

Lokalizace stránky Co je dobré vědět je další iniciativou v rámci programu Google pro vzdělávání v Česku a zvyšování internetové gramotnosti.

Tento virtuální kurz vás provede řadou praktických tipů a informací, které je dobré znát, respektovat nebo si nastavit. Zjistíte jak se bránit proti krádeži identity nebo proti podvodníkům a jejich útokům. Dozvíte se také jak lépe zabezpečit svůj počítač a mobilní telefon, ale i jak vyhledávat na internetu informace bezpečněji a efektivněji, nebo jak fungují web, IP adresy, cookies a mnoho dalšího.

Navíc je součástí stránky známé Centrum bezpečnosti pro rodiče a děti, kde mohou všichni, kterých se to týká, najít návod, jak ochránit děti před nevhodným obsahem a další užitečné rady.
0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.