CERMAT: Písemná práce z českého jazyka: Jak uspět a čeho se vyvarovat?

pondělí 4. února 2013 ·

Dílčí zkouška konaná formou písemné práce z českého jazyka, kterou maturanti povinně skládají v rámci společné části maturitní zkoušky, v loňském roce zaskočila nebývale velký počet žáků. CERMAT proto podobně jako před loňským podzimním zkušebním termínem nabízí ke stažení elektronického průvodce touto zkouškou.


Na základě zkušenosti z loňského roku a analýzy toho, co dělalo maturantům u „slohovek“ největší problémy, připravil odborný tým metodiků CERMATu podrobný návod, jak při psaní písemné práce postupovat a na co se zaměřit.

„Naším cílem je maximálně podpořit povědomí maturantů o tom, co vlastně písemná práce ověřuje a na co se soustředit od chvíle, kdy jim zadavatel zkoušky rozdá testové sešity. Příručka Jak na to – Písemná práce z českého jazyka může podle mého názoru výrazně zvýšit úspěšnost maturantů ať už těch, kteří si zkusí písemnou práci poprvé, nebo těch, kteří ji budou psát v opravném termínu,“ uvedl ředitel CERMATu Jiří Zíka.

Plnou verzi metodické příručky, která je určena maturantům i jejich učitelům, si mohou zájemci počínaje dnešním dnem stáhnout zde. Vedle praktických rad, jak postupovat při psaní písemné práce a na co si dát pozor, obsahuje také komentované konkrétní příklady žákovských prací z roku 2012.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.