Anna Putnová: Odmítáme experimenty na školácích

čtvrtek 28. února 2013 ·

Senátor Chládek přišel s dalšími nekoncepčními nápady pro školství. Nástup dětí od 7 let věku jsme už minulý týden odmítli.


Slovní hodnocení dětí namísto známek je další námět na experiment, který musíme odmítnout.

Za řeč stojí pouze větší možnost využití zahájení vyučování i později než v 8 hod. Toto je ale plně v kompetenci ředitelů. A je na nich a školské radě, zda posunou začátek výuky např. na 8.30 či 9.00 hod.

Je nutné vzít v úvahu, že pozdější vyučování je výhodné pro děti a především rodiče ve velkých městech. Na venkově a v menších obcích dojíždějí rodiče za prací a posunutý začátek vyučování by situaci zkomplikoval. Je správné, že o tom mohou rozhodovat samy školy. Pokud ranní zvonění nemění, mají k tomu asi dobré důvody.

Anna Putnová
předsedkyně sněmovního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
28. února 2013 v 10:01  

Prosím senátora Chládka neberme vážně. Velmi připomíná
kapitána Žvanilkina z Neználkových příhod.

Anonymní řekl(a)...
28. února 2013 v 10:40  

No jo, my to víme, ale hlavně aby ho nebrali vážně jiní kofři.

Anonymní řekl(a)...
28. února 2013 v 11:23  

Dyk ten Chládek je poloviční blázen. Vyjadřování jak starosta Horní Dolní, myšlenky jak začínající adolescent, ale kuráž a pocit vlastní výjimečnosti nesmírný. Myslím, že není nic horšího, než se chtít vyjadřovat naprosto ke všemu, ja to pan Chládek pravidelně dělá.

Anonymní řekl(a)...
28. února 2013 v 12:56  

No za to Putnová je etalon kvality. Mj. za to, že její partaj souhlasila s tím, že ministr školství bude vězeňský psycholog a psychopat v jednom.

Anonymní řekl(a)...
28. února 2013 v 12:59  

Etalon kvality v týhle zemi nemáme ani jediný, a to nikde a v ničem, jinak by tu nebyl takový binec.

Anonymní řekl(a)...
28. února 2013 v 13:53  

Každý z nás se může stát etalonem kvality.
Naříkat a označovat jiné "za psychopaty", to je jedna z příčin naší morální bídy.

Anonymní řekl(a)...
1. března 2013 v 7:28  

A neměl by pan Chládek své nápady konzultovat s lidmi z praxe než je vypustí na veřejnost? Možná by pak zjistil, že mnohý z jeho úžasných nápadů je naprostý blábol.

Anonymní řekl(a)...
2. března 2013 v 18:53  

Nevím, jak by změnu času vyučování vyřešily venkovské spádové školy, které mají často posunuté vyučování a to i na 7:30 kvůli spojům. Už vidím dopravce, jak upravují jízdní řády. Hold všichni nemůžou být Prážáci.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.